Telefon İçin Hafıza Kartı Önerileri

Telefon İçin Hafıza Kartı Önerileri

Günümüz teknolojisiyle akıllı telefonların yetenekleri oldukça artmıştır. Bu kadar kullanım ile sunulan hizmetler çoğalmıştır. Akıllı cihazların pratik bir şekilde fotoğraf ve video çekimleri olması ile insanların çoğu bu özelliği detaylı inceleyerek satın almaktadır. Bu kadar fotoğraf ve video çekimleri için akıllı cihazların sınırlı boyut kadar hafızaları bulunmaktadır. Bunun için sınırlı sayıda hafızaları olan akıllı cihazlara ek hafıza kartlar bulunmaktadır. Hepimiz telefon alırken dikkat etmişizdir, telefonun kapasitesi arttıkça fiyat artıyor.

Telefonu aldıktan sonra aldığımız harici hafıza kartı ile telefonumuzun kapasitesi arttırabiliyoruz. Böylelikle seçilen hafıza kartı boyutu kadar yer açılarak daha fazla fotoğraf, video veya uygulama yüklemeleri yapılabilmektedir. Bu kadar çekim ve uygulama ile hafızaları dolup taşan akıllı cihazları rahatlatmak için oldukça çeşitli hafıza kartlar bulunmaktadır.

Daha geniş dahili depolama haznesi ile yeni çıkan akıllı cihazlara ayrı hafıza kart yenilikleri devam etmektedir. Bununla birlikte akıllı telefonların yeteneklerini sınırsız kullanma fırsatı bulunmaktadır. Kendi içinde hafızası bulunan akıllı telefonların kapasitelerini sadece fotoğraf ve videolar ile doldurmak mümkün.

Buna ek olarak müzik, oyun alternatifini de sınırlamaktadır. Böyle bir sorunu ortadan kaldırmak adına akıllı telefon üreticileri, ürettikleri hafıza kartlar ile dahili alanı genişleterek daha alternatif olanak sağlamaktadır.

Telefon İçin Hafıza Kartı Tavsiyeleri

Akıllı telefonların günümüzde böyle sorunları olmasından dolayı üreticiler birçok Sandisk Micro SD Kartları, Samsung Evo Plus, Everon Micro Sd tarzında hafıza kartları üretmişlerdir. Everon hafıza kartı oldukça sevilen fiyat performans ürünlerindendir. Taiwan da üretilmiştir.

Everon Micro SD Kartları;

  • Everon 4GB MicroSD Hafıza Kartı Class 10:

Hafızayı minimum seviyede arttırarak iyi denebilecek performansı almanızı sağlar.

  • Everon 8GB MicroSD Hafıza Kartı Class 10:

Diğer micro sd hafıza kartına oranla biraz daha depolama hafızası iyi olmaktadır.

  • Everon 32GB MicroSD Hafıza Kartı Class 10:

Hafıza çok fazla arttırmadan ancak oldukça yeterli performans için tercih edebilirsiniz. Everon 32GB -MicroSD Hafıza Kartı ile orta dereceli en uygun hafıza kartı olarak gözlenmektedir.

  • Everon 64GB MicroSD Hafıza Kartı Class 10:

Fiyat olarak, diğerlerine karşın biraz daha fazla olan Everon 64GB MicroSD Hafıza Kartı tam istenilen dahili hafıza deposunu sunmaktadır. Oldukça geniş dahiliye sahip olan bu hafıza kartı ile verimli bir kapasite alınmaktadır.

 

Samsung Evo Plus Hafıza Kartları

  • Samsung 32GB Evo Plus MicroSDH Hafıza Kart:

Daha fazla kalite ve yüksel hız ile 4K UHD video kalitesi ile oldukça tercih edilmektedir. Videoları sorunsuz bir şekilde oynatarak, 100MB/sn’ye ye kadar okuma ve 90 MB/s ‘ye kadar yazma hızı bulunmaktadır.

  • Samsung 128GB Evo Plus MicroSDXC Hafıza Kartı:

Hem SD hem de micro hafıza kartları için oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. En popüler hafıza kartlar arasında yer almaktadır.

  • Samsung 512GB Evo Plus MicroSDXC Hafıza Kartı

Full HD videoları sorunsuz bir şekilde işleyen Evo Plus MicroSDXC Hafıza Kartı, Samsung V-NAND teknolojisi ile yetersiz hafıza sorunundan tamamen kurtulma imkanı sunmaktadır.

Bu gibi birçok alternatifi bulunan hafıza kartlarını mutlaka deneyerek sınırsız hafızaya sahip olunmaktadır.

 

Sandisk Ultra Hafıza Kartı Yorum

Telefonlar için en çok sevilen hafıza kartı olan ve Sandisk’in en sevilen modellerindendir Sandisk’in Ultra Serisi

SanDisk Ultra microSD UHS-I Kartları ile Android™ akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde daha çok yüksek kalifiye fotoğraflar ve Full HD videolar çekip kaydedin. Telefon kullananlar tarafından oldukça sevilen karttır. Bu kartlar, 64 GB'a kadar yeterli sayılacak depolama kapasiteleri ile Android akıllı telefonları ve tabletleri kapasitesini yükseltmek için idealdir. Ve Google Play™  özel uygulaması olan SanDisk Memory Zone uygulaması ile dosyalarınızın hepsini istediğiniz gibi görüntüleyebilmenizi, ve bunlara erişebilmenizi kolay ve oldukça basit bir şekilde dosyaları telefonunuzun belleğinden istediğiniz kadar alana yedekleyebilmenizi kolaylaştırır. Akıllı telefonunuzun en yüksek performansla işlevini gerçekleştirmesine yardımcı olmak için, bu programlamayı, dosyalar akıllı telefonunuzun dahili belleğinden hafıza kartınıza kendiliğinden aktarılacak şeklinde ayarlayabilirsiniz.